KADIN MANŞET ÖZEL HABER SOKAK

Deniz Aktaş’ın annesinden kadınlara çağrı: “Beni yalnız bırakmayın”

Deniz Aktaş’ın dokuzuncu duruşmasına annesi Figen Yetişkin destek çağrısı yaptı. “Bu davaya kadınlar sahip çıkmalı” diyen Yetişkin, kızı için adalet beklediğini ve kamuoyu yaratılmasını istediğini belirtti.

Antalya Sokakları – Deniz Aktaş’ın Perşembe günü görülecek 9. duruşmasına annesi Figen Yetişkin çağrıda bulundu. Anne Figen Yetişkin, “Özgecan’daki duyarlılık kızım için de olursa, duruşmada farklı sonuçlar çıkacağını umuyorum” dedi.

Geçtiğimiz 4 Martta, polisin kapıda katili ikna etmeye çalışıp, müdahale etmemesi sonucunda Lokman Barış Çetin tarafından öldürülen Deniz Aktaş’ın dokuzuncu duruşması için, anne Figen Yetişkin destek çağrısında bulundu. Daha önce ‘Adil yargılamayı etkiliyor’ diye sanık avukatları tarafından hakkında şikayete bulunulan Yetişkin, Perşembe günkü duruşma için kadın örgütlerinden destek beklediğini dile getirdi.

“8 duruşma oldu, daha çok kadın katılsa, kamuoyu yaratsak Özgecan gibi, daha farklı sonuçlar çıkacağını umuyorum. Ben her defasında bir kere daha yenilmiş hissediyorum davalardan sonra. Bu davayı kadınların sahiplenmesi önemli, benim kızım bu sistemin kurbanıdır. Ben hem bir anne, hem de bir kadın olarak dik durmaya çalışıyorum. Ben eğilirsem çünkü, kaybetmiş oluruz. O yüzden mücadele ediyorum” dedi.  Tüm kadınları 21 Nisan Perşembe günü saat 10.00’da görülecek olan mahkeme için adliyeye çağırdı.

 

 

Benzer Yazılar