DOĞA MANŞET SOKAK

Düden Park halkın değil rantın hizmetinde: Parka AVM mi yapılacak?

Halkın nefes alma alanlarından biri olan Düden Park’ın ranta açılmasına yönelik tepkiler büyüyor. Parka AVM yapılacağı iddiaları kulaktan kulağa dolaşıyor.

Antalya – Bölge halkı, Düden Park’ın karşısında bulunan Düden Park evleri önünde, yerin altında devam eden inşaatın tamamlandığında AVM olarak açılacağını iddia ederken, Antalya’nın dünyaca ünlü falezlerinin günden güne işgal edilmesi duyarlı vatandaşı çileden çıkarıyor.

Antalya Gazetesi’nden Kubilay Eldemirci’nin haberiyle kamuoyunun gündemine gelen Düden Park rantı tepki topluyor. Kentte bulunan AVM’ler yetmezmiş gibi, önemli bir doğal güzellik ve halkın nefes alma alanı olan Düden Park’a  yeni bir AVM yapılacağı iddiaları konuşuluyor.

ÖNCE MAFYA, SONRA RESTORAN İŞGALİ, ŞİMDİ DE AVM!
Düden Parkı’nın büyük bir mücadele sonrası mafyadan temizlendiğini hatırlatan bölge halkı, park yapılmadan önce falezlerin restoranların işgali altında olduğunu kaydetti. Daha sonra yapılan düzenlemeyle özel işletmelerin bölgeden temizlendiğine ve halkın hizmetine sunulduğuna değinen bölge halkı, “Önceden hiç bir cafe ve restoran yok iken yalnız bir restorana sınırlı bir alanda verilen ruhsat yavaş yavaş delindiğini görüyoruz. Daha sonra şelalenin döküldüğü köprü yanında cafe yeri verilmiş, oda verilen yer ile yetinmeyerek oyun alanları, salıncaklar ve puf kanepelerle Lara Otel istikametinde tüm yeşil alanı kuşatmaya başlamış. Daha sonra fener istikametine doğru yine bir cafe yapılmış oda etrafını ahşap çitlerle çevirmiş kendine mahsus yürüme yolu yapmış. Böylece park yavaş yavaş yenmeye başlamış” diye konuşarak tepkilerini dile getirdi.

Düden Parkı’nda AVM yapılacağı iddia edilen bir inşaatın yükselmeye başladığını kaydeden vatandaşlar, şöyle konuştular: “Düden Parkı’nın tam karşısında Düden Park evleri önünde yerin altında muazzam bir inşaat aylardır devam ediyor. Buranın ufak bir AVM olacağı, arsa sahibinin yaptırdığı beyan edilmekte ama bu şantiyenin hiçbir tarafında ruhsat ve yapı ile ilgili hiçbir tabela bulunmamaktadır. Etrafı görünmez bir şekilde kapatılarak aşağıda inşaat devam etmektedir.”

 

“PARKTA PEK ÇOK SORUN VAR”

Bölge sakinleri diğer eleştirilerini de şu şekilde sıraladılar:

-Parkın bakımı unutulmuş, elektrik direkleri paslanmış, direkler ve lamba başları sağa sola atılmaya başlanmıştır.

-Şelalenin üzerinde rafting yapılmaya başlanmış, rafting için bir çok ufak yapı inşa edilmiş. Rafting için Milli Emlak’tan izin alınmış mıdır? Doğal sit alanı olan şelalenin temizlik ve bakımı yapılacağı yerde üzerine çelik halatlar iskeleler kurularak suyun akışı kesilmiştir. Burada kontrol kime aittir?

EKDAĞ’ı kim denetlemektedir?

-Yine Antalya’nın cennet köşelerinden Örnekköy Sera Oteli Lara Spor Tesislerinin önü cafe ve birahaneler tarafından işgal edilmiştir. Şu anda (ön tarafına beton yol yapılıyor )denize girilen alanlar tamamen işgal edilmiş durumdadır. Teknelerin konduğu denize açılabilecek alan yok edilmiştir.

Benzer Yazılar