KENT MANŞET SOKAK

Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ulaşım zammına karşı imza topladı

Halkevleri’nin ‘Ulaşım Zamları Geri Alınsın’ diyerek başlattığı imza kampanyasına milletvekili Niyazi Nefi Kara da destek verdi. Nefi Kara, yurttaşlara ulaşım zammını anlatarak imza topladı.

Antalya Sokakları – Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi ulaşıma yaptığı zamma karşı imza kampanyası başlatan Halkevleri’ne bugün CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara da imza toplayarak destek verdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım hizmetlerine yaptığı %33’e varan zamma karşı imza kampanyası başlatan Halkevleri bugün kent merkezinde imza toplamayı sürdürdü. Zammın yapılmasının ardından yurttaşlardan gelen tepkiler üzerine kolları sıvayan Halkevleri üyeleri, kent merkezinde ve duraklarda önce yurttaşı bilgilendirdi, sonra imza kampanyasına destek istedi. Bir haftada yurttaşlardan 10 bine yakın imza toplandığını belirten Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç “Menderes Türel ikinci kez iş başına geldiğinden bu yana şehir içi ulaşımı tamamen sorunlu bir hale getirdi. Ulaşım hizmeti kalitesiz ve sürekli yanlış yönetimden kaynaklı yeni sorunlar üreten bir durumda. Şimdide asgari öğrencilerin, ücretli iş ve emeklilerin çokça yaşadığı kentimizde can yakıcı bir zam yaparak halkı bir kez daha mağdur etti” dedi.

Bir haftadır, imza kampanyasını sürdüren Halkevleri üyeleri bugün Kapalıyol Halk Bankası önünde toplandı. Aynı zamanda Halkevleri GYK üyesi de olan CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara’nın da imza toplayarak destek vermesine halkın ilgisi büyük oldu. İlk önce kendisi imza atarak sonra imza toplamaya devam eden Kara, “Ulaşım bir haktır. Yoksul halkımızın öğrencilerin, emeklilerin, bu zamdan mağdur olduğunu, kamusal bir ulaşım hizmetinden yana olduklarını” söyledi.


Niyazi Nefi Kara ulaşım zamlarına karşı imza topladığı sırada Kışlahan’da fenalaşarak yere yığılan bir vatandaşa 112 acil gelene kadar ilk müdahaleyi yaptı. Fenalaşan vatandaşın başında acil servis gelene kadar bekledi.

Benzer Yazılar