MANŞET SOKAK

15 Temmuz soruşturmasında otuz sekiz polis tutuklandı

Antalya’da 15 temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan aralarında Gazipaşa Havalimanı Şube Müdürü Murat Coşkuner’in de bulunduğu 41 şüpheliden 38’i tutuklandı. 

Antalya- 15 temmuz darbe girişimi ardından başlatılan Cemaat’e yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 41 emniyet personeli, işlemlerinin tamamlanmasından sonra dün adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgularının ardından ‘Silahlı terör örgütü üyesi olmak’ suçlamasıyla sulh ceza hakimliğine sevk edilen aralarında Gazipaşa Havalimanı Şube Müdürü Murat Coşkuner ile emniyet müdürü, emniyet amiri ve komiserlerin de bulunduğu 38 polis tutuklanırken, 3 polis ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ESKİ KOM MÜDÜRÜ ARANIYOR
Soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Antalya Emniyet Müdürlüğü eski Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürü Şuayip Ünal ise aranıyor.
4 KİŞİ DAHA GÖZALTINDA
Antalya’da Cemaat’e yönelik soruşturma kapsamında yapılan operasyonda ise 4 şüpheli daha gözaltına alındı. Şüphelilerden ev ve çalışma alanlarında yapılan aramada, Cemaat okullarına ait çok sayıda yazılı ve dijital doküman ele geçirildi.

Benzer Yazılar