DOĞA

Alanya ve Demre’de orman yangını

Mersin’de iki gün önce başlayan yangın devam ederken, bugün Alanya ve Demre’de yangın çıktığı belirtildi. Demre’de çalışmalar devam ederken, Alanya’daki yangının kontrol altına alındığı belirtildi.

Antalya’nın Demre ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale ediliyor. Yavu ile Davazlar mahalleleri arasındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle yayıldı.İhbar üzerine Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edildi. Alevlere havadan ve karadan müdahale eden ekipler, yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

Antalya’nın Alanya ilçesinde  ise çıkan orman yangını karadan ve havadan müdahaleyle yaklaşık 4 saat sonra kontrol altına alındı. 6 uçak, biri yönetim helikopteri olmak üzere 4 helikopter, 13 arazöz, 4 su ikmal aracı, 2 ilk müdahale aracı, 2 dozer ve çok sayıda personelin müdahale ettiği yangın bölgesinde söndürme çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Bölgedeki rüzgarın etkisini azaltmaya başladığı kaydedilirken, ekiplerin yangının ne kadarlık bir alanda etkili olduğunun tespiti ve çıkış nedeniyle ilgili çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Benzer Yazılar