EMEK

Büyükşehir Hibesiyle Mayıs’ta ekilen tohumların hasadı yapıldı; zor durumdaki çiftçi daha çok destek bekliyor

Mayıs ayında Büyükşehir Belediyesi’nden nohut tohumu talep eden Gazipaşalı çiftçiler, yetiştirdikleri mahsulleri hasat etti. Çiftçinin zor durumda olduğunu hatırlatarak hibe ve desteklerin sürmesini isteyen üreticiler, hasat edilen mahsulden memnun olduklarını dile getirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden tohum desteği alan Gazipaşalı üreticiler baharda ektikleri nohutları hasat etti. Elde ettikleri mahsulden memnun olan üreticiler, zor durumda olan çiftçilere yönelik desteklerin sürmesini istedi.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesi ile Konya’nın Ermenek ilçesi ve Mersin sınırına yakın olan 1800 rakımlı Yunt, yerel adıyla Cimbiti Yaylası’nda nohut hasadı sevinci yaşandı. Torosların zirvesinde yer alan Cimbiti Yaylası’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe edilen nohut tohumlarından elde edilen ürün hasat edildi. Üretimin her anında nohut üreticilerinin yanında olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, hasat sırasında da onları yalnız bırakmadı.

“DESTEKLER DEVAM ETSİN”

Mayıs ayında, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden talep ettikleri tohumları toprakla buluşturan ve hasadını gerçekleştiren Gazipaşalı üretici Nuri Tuncer, destekten son derece mutlu olduklarını söyledi. Başkan Muhittin Böcek’in her zaman üreticinin yanında olduğunu söyleyen Tuncer, “Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu desteklerinin sürmesini istiyoruz” dedi.
Gazipaşalı üretici Mehmet Sönmez de Başkan Muhittin Böcek’in tarımın içinden gelen birisi olması nedeniyle üreticinin halinden çok iyi anladığını belirterek, “Başkanımız bizlere her türlü desteği sağlıyor. Dilekçeleri yazarak nohut tohumu istedik ve gönderdi. Bu sene yağmur da yağdı. Nohutlar güzel oldu. Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Benzer Yazılar