EMEK

ÇGD Akdeniz’de yeni dönem

Antalya – Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi’nin yeni başkanı Erdem Güner oldu.

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi’nin olağan genel kurulunda, şube başkanlığına Erdem Güner seçildi.
Covid-19 salgınıyla mücadele kuralları nedeniyle daha önce ertelenen ÇGD Akdeniz Şubesi’nin 12’nci genel kurulu, Antalya’da Gazetecievi’nde yapıldı.
ÇGD Akdeniz Şubesi’nin yeni Yönetim Kurulu Erdem Güner, Vahide Emel Yanık, Hasan Demirbaş, Vildan Çalcı Kara ve Yusuf Yavuz’dan oluştu. Denetim Kurulu’na Pınar Merinç, Hasan Üstün ve Erdem Duru; Onur Kurulu’na ise Bünyamin Tokmak, Derya Uğural ve Mustafa Sönmez seçildi.


Yeni yönetim ilk toplantısında görev dağılımı yaptı. Buna göre başkanlığa Erdem Güner, Başkan yardımcılığına Vahide Emel Yanık, muhasip üyeliğe Hasan Demirbaş seçildi.
ÇGD Akdeniz Şubesi eski Başkanı Engin Korkmaz da yeni yönetime başarılar diledi.

YEREL BASIN VE GENÇLER ÖNEMLİ

Erdem Güner, yeni dönem için “Genç meslektaşlarla iletişim başta olmak üzere, gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi yönünde çalışmayı düşünüyoruz” açıklamasını yaptı. Yerel basının sorunlarını çok önemsediklerini, bu konuya eğileceklerini dile getiren Güner, “Meslekte gerçekleşen yeni yönelimler ve gazetecilerin önündeki yeni seçenekler üzerinde de çalışmalar yapacağız. ÇGD Akdeniz Şubesi’ni bir adım ileri taşımak için elimizden geleni yapmak istiyoruz” dedi.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Erdem Güner, özel kanallarda televizyon haberciliğinin ardından TRT Antalya Haber Müdürlüğü’nde 10 yıl muhabir olarak çalıştı. Daha sonra TRT’den istifa eden Güner, halen enerji ve tarım alanlarında gazetecilik faaliyetini sürdürüyor.

Benzer Yazılar