KADIN POLİTİKA SOKAK YAŞAM

‘Erkekliğime laf söyledi’den sonra şimdi de ‘akli dengem bozuk’ bahanesi

Antalya – Geçtiğimiz Mart ayında 21 yaşındaki Deniz Aktaş’ı öldüren Lokman Barış Çelik’in yargılandığı davada üçüncü duruşma gerçekleşti. Geçtiğimiz duruşmada “erkekliğime laf etti” diyerek indirim almaya çalışan Çelik ve avukatları bu duruşmada da akli dengesinin yerinde olmadığına ilişkin raporda ısrarcı oldu.

Antalya Adliyesi 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya Deniz Aktaş’ı öldüren Lokman Barış Çelik, Deniz Aktaş’ın annesi Figen Yetişkin ve avukatlar katıldı. 2’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada mahkeme heyeti, Lokman Barış Çelik’in akli dengesinin yerinde olup olmadığına yönelik Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı’ndan istenilen raporun geldiğini belirterek, sanık Lokman Barış Çelik hakkında sorulan sorulara cevap verilebilmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi’nde 3 haftayı geçmeyecek şekilde gözlem altına alınmasına karar verdi.

Deniz Aktaş’ın avukatları, akli dengesinin yerinde olmadığına yönelik müşade talep edilmesine karşı çıktı.Avukatlar şu ifadelere yer verdi: “Müşade altına alınmasına gerek yoktur, ayrıca çünkü bir kişi sinirlendiği zaman patronuna aynı eylemi gerçekleştirmeyip, bir kadına yöneliyorsa bu hususun incelenmesi, bir seçim yapılmıştır ve bu seçim sonucu kadına irade olarak yönelme vardır”.

“KATİLLER TECAVÜZCÜLER İNDİRİM ALMASIN”
Mahkeme sonrası açıklama yapan Deniz Aktaş’ın annesi Figen Yetişkin “Katiller indirim almaması için mücadele etmeye devam edeceğiz. Tecavüzcüler de indirim almasın. Akıl sağlığı yönünde gelecek bir raporun arkasına sığınmaya çalışıyorlar. Biz sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğiz” dedi.

KATİL VE AVUKATLARI KAMUOYU OLUŞTURULMASINDAN RAHATSIZ
Kendisi hakkında adil yargılamayı etkilemeye yönelik dava açıldığını hatırlatan Yetişkin, “Bu dava açılmaması gerekirdi. Olayda mağdur olan biziz ama onlar kendilerini mağdur göstermeye çalışıyorlar. Kızımdan da şikayetçi olmuşlar. Kızım ifade verdi. Avukatlardan ve medyanın bize olan ilgisinden rahatsız olmuşlar” diye konuştu.

Bir sonraki duruşma 21 Nisan saat 10.00’da görülecek.

Benzer Yazılar