MANŞET SOKAK SPOR

Ev temizliğine giderek Avrupa şampiyonasına hazırlanıyor

Türkiye şampiyonu muay thai sporcusu Ayşe Taş, Avrupa Şampiyonasına parkta ağaca tekme, yumruk atarak hazırlanıyor, 21 yaşındaki sporcu günlük ev temizliği, broşür dağıtımı gibi işlerle geçimini sağlamaya çalışıyor.

Antalya –  Günlük ev temizliğine giderek geçimini sağlayan milli muay thai sporcusu 21 yaşındaki Ayşe Taş, parkta ağaca tekme, yumruk atarak hazırlandığı Avrupa Şampiyonası’nda madalya hedefliyor.

Ayşe Taş, 1.5 yıl önce öğretmenlerinin yönlendirmesiyle muay thai sporuna başladı. Katıldığı müsabakalarda başarılı sonuçlar elde eden Ayşe Taş, ilk 8 ayda Türkiye şampiyonluğunu kazanarak, milli takıma seçildi. Son Türkiye şampiyonasında da ikincilik elde eden Ayşe Taş, ferdi olarak müsabakalara hazırlanıyor. Ayşe Taş, evinin yakınındaki çocuk parkında katılacağı şampiyonalara hazırlanıyor.

EV TEMİZLİĞİNE GİDİYOR
Sokak arasında koşan, çocuk parkındaki spor aletlerinde ısınma hareketleri yapan Ayşe Taş, 2 saat süren antrenmanın yarım saatinde ise kum torbası olarak kullandığı ağaçlara yumruk ve tekme atıyor. Lise eğitimini tamamlayan Ayşe, geçimini sağlamak içinse kısa süreli işlerde çalışıp, günlük ev temizliğine gidiyor ve broşür dağıtıyor. Avrupa şampiyonasına katılmak isteyen Ayşe Taş, profesyonel spor kariyerini başarı ile sürdürüp, dünya şampiyonluğu unvanınına sahip olmayı hayal ettiğini belirtti.

Spor yapmak için yaşadığı zorlukları anlatan Ayşe Taş, şöyle konuştu:”Tayland’da düzenlenen Dünya Kral Kupası’nda ülkemi temsil ettim. Antrenörüm yok. Parklarda, sokak aralarında çalışıyorum. Avrupa Şampiyonası’nda ülkemi temsil etmek ve dereceye girmek istiyorum. Günde 2 saat antrenman yapıyorum. Yarım saat ağaca tekme ve yumruk atıyorum. Evde de 500 mekik, 200 şınav çekiyorum.”

Benzer Yazılar