KENT SOKAK YAŞAM

Falez Park’ta ‘Kedi Koruma Nöbeti’

Antalya – Muratpaşa ilçesi Falez Park’ta bir kişinin köpekleriyle parkta bulunan kedilere bilinçli olarak saldırttığını ve çok sayıda kedinin ölmesine neden olduğuna şahit olan hayvanseverler parkta gece gündüz nöbet tutuyor.

Muratpaşa ilçesindeki Falez Parkı’nda nöbet tutan hayvansever Hediye Gündüz, bölgede oturan M.K.’nın av köpeklerinin daha önce de çok sayıda kediyi parçaladığını iddia etti. Gündüz, “Park yakınında yaşayan bir kişinin saldırgan olarak eğittiği iki köpeğini parktaki kedilere bilinçli olarak saldırtıyor. Bu nedenle parkta nöbet tutarak engel olmaya çalışıyoruz. Bu olay çok kereler tekrarlanmış ve 150 civarı kedi öldürtülmüştür. Mahalle sakinlerinden birçok kişi de bu olaylara tanık olmuş ve köpeklerden kedileri kurtarmaya çalışmak mümkün olmamıştır” dedi.

Köpekler tarafından bir kedinin öldürülmesinin çevredeki vatandaşlar tarafından görüntülendiğini dile getiren hayvansever Hediye Gündüz, “Kendi köpeklerine de kötü davranan, tekmeleyen, onlara acı ve eziyet veren muamelelerde bulunan M.K, hem kendi hayvanlarına eziyet ettiği, hem başka hayvanları öldürttüğü için 5199 sayılı yasa ihlal edilmiş olup, bu yönden cezalandırılması gerekmektedir. Köpeklerin daha büyük sorunlara neden olmaması için hayvanlara acilen el konulması gerekiyor. Söz konusu kişinin hayvan sahiplenmesinin de yasaklanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Olayla ilgili olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne dilekçeler gönderdiklerini ifade eden Hediye Gündüz, Cumhuriyet Savcılığı’na da suç duyurusunda bulunduklarını dile getirerek açıklamasını sonlandırdı.

Kaynak Ajanslar

Benzer Yazılar