SOKAK

G-20 için dev hizmet: Gözaltılara yönelik spor salonu hazırlandı

G-20’de protestocuları gözaltı için kapalı spor salonu hazırlandı.

G-20 Zirvesi’nin yapılacağı Antalya’nın Serik İlçesi’nde 100’üncü Yıl Spor Salonu, 9- 18 Kasım tarihleri arasında gözaltına alınacak yerli veya yabancı protestocuların konulması için kullanılacak. Kaymakamlığın resmi yazısında bu tarihler arasında gözaltına alınacak kadın ve erkek sayısının fazla olabileceği de belirtildi.

Antalya’da 15- 16 Kasım’da gerçekleşecek G-20’nin yapılacağı Serik İlçesi’nde, Serik Kaymakamlığı Antalya Barosu’ndan ilginç bir talepte bulundu. iObama, Putin, Merkel gibi isimlerin katılacağı G-20’ye yönelik hazırlıklar kapsamında Serik Kaymakamlığı’nca Antalya Barosu Serik İlçe Temsilciliği’ne gönderilen yazıda, 9- 18 Kasım tarihleri arasında olası protestolara karşı çok sayıda gözaltı yapılacağının işareti verildi. Barodan gözaltılar için 24 saat hazır halde ve yeterli sayıda avukat bulundurulması talep edilen yazıda, gözaltılar için Serik Polis Merkezi Amirliği’nin yanı sıra, 100’üncü Yıl Spor Salonu’nun da bu tarihler arasında kullanılacağı kaydedildi.

SPOR SALONU GÖZALTILAR İÇİN HAZIRLANDI
Serik Kaymakamı Rıfat Altan imzalı yazı şöyle:
“Ülkemizin üstlenmiş olduğu G-20 dönem başkanlığı çerçevesinde, 15- 16 Kasım 2015 tarihlerinde Serik İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesi olan Belek turizm bölgesinde gerçekleştirilecek liderler zirvesi hazırlıkları kapsamında, 9- 18 Kasım 2015 tarihleri arasında ilimize gelebilecek yerli veya yabancı protestocuların muhtemel yasadışı toplumsal olaylara katılmaları ve gözaltına alınmaları nedeniyle Serik İlçesi 100’üncü Yıl Spor Salonu’nun ve Serik Polis Merkezi Amirliği’nin geçici gözaltı merkezi olarak kullanılacağı öngörülmüştür. Bu kapsamda 9- 18 Kasım 2015 tarihleri arasında gözaltına alınacak olan erkek ve kadın şahıs sayısının fazla olabileceği değerlendirildiğinden, gözaltına alınan şahısların ifade işlemleri esnasında yeteri miktarda avukatın 24 saat esasına göre İlçe Emniyet Müdürlüğü ile koordine kurularak, gözaltı merkezinde hazır edilmesi.”
7022c553ece724b4_600x451

Haber: Mehmet Çınar (DHA)

Benzer Yazılar