KENT SOKAK

“Gazetecilik suç değildir”

Antalya-10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında İstanbul, Ankara ve Antalya’da açıklama ve yürüyüş yapan gazeteciler, “Gerçeğin peşindeyiz teslim olmayacağız” dedi.
Eğitim Sen Antalya Şubesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte bulunan basın emekçileriyle bir araya geldi. Muratpaşa ilçesinde bulunan bir restoranda gerçekleşen buluşmaya, çok sayıda basın emekçisi katıldı.

Buluşmada konuşma yapan Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, “Demokrasinin, hukukun, adaletin olmadığı ortam ve ülkelerde gazeteciler çalışabilir mi?” diye sordu. Bu yüzden Türkiye ve Kürt illerindeki gazetecilerin artık çalışamadığını ve çalıştırılmadığını belirten Öztürk, “Ülke yangın yeri, ülke savaş alanı. Bebekler, çocuklar, kadınlar kısacası savunmasız sivil halk öldürülüyor. Cenazeler sokaktan alınamıyor. Basın özgür değil, kimse güneydoğuda ne olduğunu bilmiyor. Yandaş basın ya da devletin borazanı haline gelenler her şeyi ‘teröre’ yüklüyor. Koca bir devlet ise tanklarla, mahallelere, evlere saldırıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak:DİHA

Benzer Yazılar