GENÇLİK

Akdeniz Üniversitesi’den öğrencilere ‘Hoşgeldin’ zammı

Antalya Sokakları – Türkiye genelinde az sayıdaki yurt kapasitesi, yurt ve kira fiyatlarının yüksekliğine yönelik tepkiler sürerken, Akdeniz Üniversitesi’nde yemekhaneye zam yapıldığı ortaya çıktı.

Türkiye genelinde ev ve yurt fiyatları, yurt kapasitesinin yetersizliği nedeniyle üniversite öğrencilerinin barınma sorununa karşı yaptıkları eylemler devam ediyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de üniversite öğrencileri barınma sorununa dikkat çekmek ve kalıcı olarak çözüm üretilmesi talebiyle sokakta sabahlıyor.

Antalya’da da durum farklı değil. Yoğunluklu olarak öğrencilerin ikamet ettiği bölgelerde mülk sahiplerinin son aylarda yaptığı yüksek zamlar dikkat çekiyor

EV SAHİPLERİNDEN İNDİRİM İSTEDİ, ÖĞRENCİLERE ZAM YAPTI

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan ise üniversitelerin açılmasından önce “Ev sahiplerinden beklentilerimiz, şehre, gelen öğrencileri kendi evlatları gibi görmeleri ve kiraları onları zorlamayacak makul seviyede tutmaları,” şeklinde konuşmuştu. “Makul seviye” ricasında bulunan Özkan’ın yeni eğitim-öğretim döneminde yemekhane fiyatlarına %30 zam yaparak 3 liradan 4 liraya yükselttiği ortaya çıktı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HATADAN GERİ DÖNDÜ

Diğer yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin yıllardır ücretsiz olarak kullandığı üniversite içi ring otobüslerinin ücretli olması hatasından geri döndü. Öğrencilerin yoğunlaşması ile seferlerin yetersiz olması sorunu ise sürüyor. Öğrenciler tıka basa yolculuk yaptıklarına dair şikayetlerde bulunuyor.

Benzer Yazılar