SOKAK

Halkevleri Antalya’nın dört bir yanında sokakta: 1 Mayıs’ı Yasaklayamazsınız!

Antalya Sokakları – Halkevleri, Antalya’da dört ayrı noktada 1 Mayıs’ı kutladı. Yasaklara karşı sokağa çıkan Antalya Halkevi’nden, aralarında Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç’in bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

Emek ve Dayanışma Günü 1 Mayıs, pandemi koşulları ve tam kapanma bahane edilerek ülke genelinde engellenmeye çalışıldı. Memleketin bir çok ilinde olduğu gibi Antalya’da da çeşitli noktalarda 1 Mayıs’ta sokağa çıkıldı.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Halkevleri, Kepez, Meltem mahallesi, Deniz mahallesi ve Karatepe köyünde 1 Mayıs için sokaktaydı. Meltem Mahallesi’nde yapılan 1 Mayıs yürüyüşü sonrası aralarında Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç’in de bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar  yapılan işlemlerin ardınan serbest bırakıldı.

“YASAKLARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Antalya Sokakları’na konuşan Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç “Bugün Halkevleri olarak, işçi sınıfının uluslararası birlik ve mücadele günü olan 1 Mayıs’ı pandemi bahanesiyle yasaklamak isteyenlere inat ülke genelinde sokaklarda kutladık. Antalya’da da Kepez’de, Meltem mahallesinde, Deniz mahallesinde ve Karatepe Köyü’nde sokaklardaydık. Baskılara yasaklara boyun eğmeyeceğiz.” dedi.

Benzer Yazılar