KENT MANŞET SOKAK

Hukuksuz kiralanan halk plajları tahliye ediliyor

Antalya – Konyaaltı’nda Alkoçlar tarafından hukuksuz olarak büfelere kiraya verildiği ortaya çıkan halk plajlarında tahliye başladı, büfe işletmecilerinin zabıtaya direndiği belirtiliyor.

Konyaaltı Sahili projesi kapsamında işletmesi Alkoçlar’a verilen ve Alkoçlar tarafından da büfelere kiralanan plajların bir kısmının halk plajı olduğu belediye ve Milli Emlak tarafından doğrulanmış ve Milli Emlak tarafından halk plajlarındaki hukuksuz işgalin sonlandırılması için belediyeye yazı gönderilmişti.

Turizm Güncel’in haberine göre yazı sonrası harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, halk plajındaki şezlongları kaldırmak için Konyaaltı Sahili’ne geldi. Halk plajları için Alkoçlar’a kira ödeyen büfe işletmecilerinin ise zabıtaya direndiği belirtiliyor.

Konyaaltı Plajı’nda, 18-19-29 ve 30 nolu büfelerin işlettiği alanların, projede halk plajı olarak ayrıldığı, ancak bu alanların Alkoçlar tarafından büfelere kiralandığı belirtiliyor.

PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR SÜRE VERİLDİ
Beledye zabıtalarının halk plajlarını boşaltmaları için büfe işletmecilerine pazartesi gününe kadar süre verdiği, pazartesi günene kadar işletmelerin plajı boşaltmaması durumunda belediyenin boşaltacağı öğrenildi.

Benzer Yazılar