DOĞA MANŞET SOKAK

Katil zanlısından azmettirici şirkete mektup

Finike’de taşocaklarına karşı mücadele eden yaşam savunucularının katil zanlısının, açık görüşe gelen eşiyle azmettirici şirkete mektup yazdığı ortaya çıktı. Zanlı daha önceki ifadelerinde şu an bölgede aktif olmayan bir ocağı hedef göstermişti ancak mektubun yazıldığı ocak hala aktif

Antalya –  Finike İlçesi’nde taş ocaklarına karşı verdiği mücadeleyle tanınan Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin, 9 Mayıs’ta evlerinde öldürülmesiyle ilgili jandarma ve savcılık tarafından yürütülen çalışmalarda yeni bir delil bulundu. Katil zanlısı Ali Yamuç’u 17 Mayıs’ta açık görüşte ziyaret eden eşi Fatma Yamuç’un üzerinde bir de mektup ele geçirildi. Yamuç, ifadesinde mektubu cezaevinde açık görüşte ziyaret ettiği eşi Ali Yamuç’un verdiğini öne sürdü. Savcılık tarafından el konulan mektupta asıl azmettiricinin hala faaliyette olduğu öğrenildi. Mahkemedeki ifadesinde kapatılan bir mermer ocağını azmettirici olarak gösterip 50 bin TL para teklif edildiğini anlatan Ali Yamuç’un adı ve imzası bulunan mektupta aynı bölgede faaliyet gösteren başka bir mermer ocağı sahibi suçlandı, 100 bin lira istendi.

MEKTUPTA NELER YAZIYOR
Anlaşıp konuştuğumuz gibi eğer 10 gün içersinde 100 bin TL parayı eşim olan (Fatma Yamuç’a) vermez iseniz Ali Ulvi Küçüknohutçu ve eşi Aysin Küçüknohutçu cinayetinden en az benim kadar sorumlu olursunuz. Bana vaad ettiğiniz ödemeyi yapın. Aksi takdirde mahkeme gününde isminizi savcılığa altın harflerle yazdırmaktan zevk duyarım. Benim başımı yaktınız, ‘Öldür paranı hemen vercez’ diye vaadlerde bulunup, neyi bekliyorsunuz. 10 gün içersinde param gelmez ise görüşürüz. İpleriniz cebinizde haberiniz olsun. O kadar yakarım.”

Büyüknohutçu çiftinin soyadlarının ‘Küçüknohutçu’ olarak yazıldığı görülen mektup, katil zanlısı Ali Yamuç ya da eşi Fatma Yamuç tarafından yazılıp yazılmadığının tespiti için kriminal incelemeye gönderildi.

Kaynak: sendika.org

Benzer Yazılar