SOKAK

Katliam dördüncü ayında halk forumuyla anıldı

Antalya Sokakları – Ankara Katliamı’nda yitirilenler 4. ayında Antalya’da anıldı. Antalya Cemevi’nde düzenlenen anma ve halk forumunda gelecek dönem mücadelesi tartışıldı.
Ankara Katliamı’nda yitirilenler 4. ayında Antalya’da anıldı. Antalya Cemevi’nde düzenlenen anma ve halk forumunda gelecek dönem mücadelesi tartışıldı. Antalya Halkevleri, FKF(Fikir Kulüpleri Federasyonu), HTKP(Halkın Türkiye Komünist Partisi), Liseli Genç Umut, Öğrenci Kolektifleri ve Antalya Alevi Bileşenleri’nin(Antalya Abdal Musa Derneği, Antalya Tahtacılar Derneği, Karatepe Mahallesi Kültür Derneği ve Cemevi, Alevi Kültür Derneği Kepez Şubesi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya Şubesi, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şubesi-Cemevi) düzenlediği anma yitirilenler anısına yapılan saygı duruşuyla başladı. Yapılan sinevizyon gösteriminin ardından kurum temsilcileri tarafından yapılan konuşmalarda, 7 Haziran’dan bu yana yaratılmaya çalışılan korku ortamına dikkat çekilerek, ezilen tüm kesimlerin bir araya gelmesinin zorunluluk olduğunu, yürütülen mücadelede bir kırılma yaşanmış olsa da güçlenerek devam etmesi gerektiği vurgulandı. Üniversitelerde yoğun bir şekilde uygulanan baskı, gericileştirme ve işgal politikalarının da altı çizildi.
Temsilcilerin yaptığı konuşmaların ardından başlayan halk forumunda, kitlelerin çoğaltılarak söylemle değil eylemle bir araya gelmesi gerekliliği konuşuldu. Halk forumunun ardından etkinlik sonlandırıldı.

(ya)

Benzer Yazılar