DOĞA SOKAK

Kepez’deki ağaç katliamını CHP’liler engelledi

Kepez Belediyesi ekipleri tarafından Fabrikalar Mahallesi’nde, ağaçların budama adı altında kesildiğini iddia eden CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ile CHP’li meclis üyeleri ve vatandaşlar olay yerine gelerek, kesime engel oldu.

Fabrikalar Mahallesi’nde yol kenarındaki çam ağaçlarının, Kepez Belediyesi ekiplerince kesildiğini iddia eden vatandaşlar ekiplerin çalışmaları durdurmasını istedi. Vatandaşlara, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, CHP Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan, ilçe yöneticileri ile Muratpaşa Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Songül Başkaya destek verdi. Ekiplere engel olan Milletvekili Kara ve beraberindekiler, kesimi durdurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Songül Başkaya, kendisine gelen fotoğrafları gördükten sonra olay yerine gittiğini belirtti. Bölgeye gittiklerinde bazı ağaçların yarıdan, bazılarının ise kökünden kesildiğini gördüklerini kaydeden Başkaya, “Kepez Belediyesi ekipleri ile konuşmaya çalıştık ama açıklama yapmak istemediler. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün İzmir’de olduğunu öğrendik. Kendisiyle telefonda konuştum. Yol genişletme çalışması olduğunu ve yetkililere bu konuda bilgi verildiğini ifade etti. Ama şikayet üzerine olay yerine gelen Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, konudan habersiz olduklarını ifade etti” diye konuştu.05a05771a3adb5332af653af68dbe217 (1)

‘BİR KISMINI KURTARDIK’
Bu türlü konuları siyaset malzemesi yapmayı istemediğini, ancak yeşil alan dokusunun tahrip edilmesine de müsaade edemeyeceklerine vurgu yapan Songül Başkaya, “Çevre, bu kent hepimizin. Yeşil alan dokusu giderek daralırken, böyle durumlara izin vermemek gerekiyor. Şimdilik ağaç kesimini durdurduk ve bir kısmını kurtardık. Ancak üçte birlik bölüm maalesef tahrip edildi” dedi. Mahalle sakinlerinden Mahir Şen ise bölgeden tesadüfen geçtiğini ve gördüklerine inanamadığını söyledi. Şen, yaşananların ağaç katliamı olduğunu belirtti. Kepez Belediyesi yetkilileri ise belirtilen bölgede ağaç budaması yapıldığını söyledi.

Benzer Yazılar