KENT SOKAK

KESK Ankara’daki bombalı saldırıyı kınadı

Antalya Sokakları- Ankara’da gerçekleşen saldırı sonucu hayatını kaybeden ve yaralananlar için KESK Antalya Şubeler Platformu çağrısıyla bu akşam Attalos Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirildi.
Kızılay’da gerçekleştirilen saldırı sonucunda 28 kişi hayatını kaybederken ve 61 kişi de yaralandı. Saldırıyı kınamak için bugün 18.00’da Antalya KESK Şubeler Platformu Attalos Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

“SALDIRILAR SONRASI YAYIN YASAĞI FAİLLERİ KORUYOR”
Basın açıklamasında Ankara Katliamında olduğu gibi şimdide yayın yasağı getirilmesine dikkat çeken KESK Dönem sözcüsü Mustafa Ayar, “Ankara Katliamı’nda olduğu gibi ‘jet hızıyla’ yayın yasağı getirilmesi dikkat çekicidir. Bu saldırının neden, nasıl ve kimler tarafından gerçekleştirildiğine ilişikin bilgilerin iktidar tarafından kamuoyundan gizlenmeye çalışıldığı açıktır” şeklinde dile getirdi.
İktidarın failleri koruyan bir tuttum benimsediğine de vurgu yapan Ayar, “İktidarın 10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaptığı gibi asıl failleri koruyan bir tutum benimsemesi, yaşananları iç ve dış politikada yeni saldırıları hazırlıklarının gerekçesi yapması şaşırtıcı olmayacaktı” ifadelerinde bulundu.
IMG_6399
“İKTİDARIN SAVAŞ POLİTİKALARI SALDILARA ZEMİN HAZIRLIYOR”
Siyasi iktidarın, Türkiye’yi saldırı ve katliamların hedefi haline getirdiğini söyleyen Mustafa Ayar sözlerine “Bu ve benzeri saldırıların sonuçları kadar, nedenleri de sorgulanmalıdır. Siyasi iktidarın ‘ Ya başkanlık ya kaos’ anlayışı doğrultusunda başlatmış olduğu ‘İçeride savaş dışarıda savaş politikası, Türkiye’yi böylesi saldırı ve katliamların hedefi haline getirmiştir” dedi.
Yapılması gerekenin İç ve dış politikada ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı söylem ve uygulamalardan uzak durulması ve saldırıyla ilgili gerçeklerin tüm açıklığıyla ortaya çıkarılması zorunluluğu vurgulandı.

Basın açıklamasının ardından eylem sona erdi.

da/da*

Benzer Yazılar