Anasayfa MANŞET POLİTİKA SOKAK

AKP’li Kızılkaya’ya darbe girişimine ilişkin suç duyurusu

Antalya Barosu eski başkanı Alper Tunga Bacanlı ile baro yönetim kurulu üyelerinden Alper Köleoğlu, AKP eski milletvekili Muhsin Kızılkaya hakkında, devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılama suçunu işlediğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

Antalya- Antalya Barosu eski başkanı Alper Tunga Bacanlı ve baro yönetim kurulu üyesi Alper Köleoğlu, Muhsin Kızılkaya hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılama suçu işlediğini belirtilerek suç duyurusunda bulundu.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı kanalı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Bacanlı ile Köleoğlu, Muhsin Kızılkaya’nın 10 Ekim tarihinde katıldığı ‘ Türkiye’nin Nabzı’ adlı televizyon programında, asker ve polisi için “Onun için maaş alıyor. O insanların görevi hayatını vermek. Onun için maaş alıyor. Ekstra bana bir iyilik yapmıyor” sözlerinden bahsedilerek hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Kızılkaya’nın bu sözleri üzerine, askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılamak suçundan Türk Ceza Kanununun 301’inci maddesine göre 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Kaynak: DHA

Benzer Yazılar