SOKAK

Kürt olduğu için linç edilmek istenen kişi Burdurlu çıktı

Antalya’da gece HDP İl binasına yapılan saldırı sırasında Kürt olduğu olduğu için linç edilmek istenen genç, Burdur Bucaklı çıktı.

Dün akşam saatlerinde Kapalı Yol’da toplanıp HDP İl Başkanlığı binasına saldırarak, camlarını kıran yaklaşık 200 kişilik grup ile polis arasında uzun süre kovalamaca yaşandı. “Dişe diş, kana kan, intikam intikam” sloganları atan grup, İl binasının çevresinde HDP’li olduğu düşünülen kişilere saldırdı. Bu sırada Antalya’da mevsimlik işçi olarak çalışan bir kişi sırtından bıçaklandı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde tedaviye alındı.

antalya-linc-girisimi-dogulu-burdurluKÜRT ZANNETTİKLERİ GENCİ DÖVDÜLER
Geç saatlere kadar süren saldırılarda, MarkAntalya AVM’nin tramvay durağı yönünde esmer tenli bir kişiyi gören grup genci linç etmek istedi. . Yaklaşık 10 kişilik grup, genci tekme tokat dövdü. Grup, yerde sürüklenen genci tekmelemeye devam etti. Bu sırada kaçmaya çalışan genç, Şarampol Kavşağı’ndan yolun karşı tarafına terliklerini bırakıp yalın ayak kaçmaya çalıştı. Öfkeli kalabalık, gencin peşinden koşarak onu bir kez daha yakalayıp dövmeye devam etti. Linç edilmek istenen genci polis ekipleri kurtardı.

‘BEN DE MHP’CİYİM NEDEN BENİ DÖVDÜNÜZ?’
Bu sırada genç, sivil polise “Abi ben Burdurluyum, beni neden dövüyorlar anlamadım” dedi. Sivil polis memuru, gencin kimliğini eline alıp, öfkeli kalabalığa doğru göstererek gencin Kürt olmadığını, saldırmamaları gerektiğini söyleyerek “Adam Burdur Bucaklı, yaptığınız iş mi şimdi, hiç mi kafanız çalışmıyor” diye bağırdı. Dayak diyen genç de polisin bu uyarısı üzerine kalabalığa, “Ben de MHP’ciyim, neden beni dövdünüz?” diye seslendi.
Polis, grubu dağıttıktan sonra, gence kimliğini verdi. Dayak yiyen genç, öfkeli kalabalıktan şikayetçi olacağını söyledi.

Kaynak: Antalya Ajans

Benzer Yazılar