KENT SOKAK

Menderes Türel’den ‘zaytung’ gibi açıklama

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın bu yıl sivrisinek istilasına uğradığına yönelik eleştiriler üzerine ilçe belediyelerinin lastik içindeki su birikintilerinde sivrisinek üretme çiftlikleri kurduğunu iddia etti, “Bunların fotoğrafları elimizde. Bunları kamuoyuyla paylaşmıyorum” dedi.

Mağduriyetin nedeni olarak isim ve parti belirtmeden ilçe belediyelerini sorumlu tutan Türel, şunları söyledi:

“Biz bu mücadeleyi verirken bazı belediyelerimizin ’Vatandaş mağdur olsun’ diye sivrisinek yuvaları kurduğunu fotoğraflarla tespit ettik. Bunların fotoğrafları elimizde. Bunları kamuoyuyla paylaşmıyorum. Çünkü derdimiz üzüm yemek, bağcı dövmek değil. Bunlardan habersiz olmadığımızı zannetmesinler. Lastiklerin içindeki su birikintileriyle sivrisinek üretme çiftlikleri kuran belediyelerimiz oldu. Bu arkadaşlar kendilerini biliyor. Onları afişe etmek gibi niyetim yok.”

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “İsmi açıklamayacaksınız bunu paylaşmasaydınız” derken MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, Türel’e bu belediyeler içinde MHP’li olup olmadığını sordu. Türel, ısrarlara rağmen isim vermezken “Kimseyi itham altında bırakmıyorum. Elimizde fotoğrafları var. Arkadaşlarımız tarafından tespit edildi. Biz bu mücadeleyi yapıyorken her şeyden haberdar olduğumuzu belirtmek için söyledim” diye konuştu.

Benzer Yazılar