EMEK SOKAK

Otelde 41 kişi gazdan zehirlendi

Otelde 41 kişi gazdan zehirlendi

Antalya’da, 5 yıldızlı bir otelde klorun asitle temas etmesi sonucu oluşan zehirli gazdan etkilenen 30’u işçi 41 kişi, hastaneye kaldırıldı.

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde 5 yıldızlı bir otelde klorun asitle temas etmesi sonucu oluşan zehirli gazdan etkilenen 11’i turist 41 kişi, hastanelerde tedaviye alındı.

KLORLA ASİTİN TEMASI ZEHİRLİ GAZA DÖNÜŞTÜ
Manavgat’a bağlı Gündoğdu Mahallesi’ndeki 5 yıldızlı Hestia Resort Otel’de, havuzun dezenfekte edilmesinde kullanılan klorla asidin teması sonucu oluşan zehirli gaz, makine dairesinden otele yayıldı. Gazdan otel müşterileri ve personel etkilendi.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ
Gazdan etkilenen 30 işçi ve 11 müşteri ambulanslarla ilçedeki çeşitli hastanelere götürüldü. Gazdan etkilenenlerin, sağlık durumunun iyi olduğu ve ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildiği belirtildi.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA
Otele gelen Manavgat Belediye Başkanı CHP’li Şükrü Sözen otel yetkililerinden bilgi aldıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, klor ve asidin teması sonucunda otelin makine dairesinde zehirli gaz sızıntısının söz konusu olduğunu, itfaiye ve zabıta ekiplerinin müdahalesiyle fazla büyütülecek bir olay yaşanmadan atlatıldığını söyledi. Başkan Sözen, hastaneye kaldırılan turist ve personelin sağlık durumunun iyi olduğunu, tedbir amaçlı hastanelere götürüldüğünü kaydetti.

Kaynak: Ajanslar

Benzer Yazılar