MANŞET SOKAK

Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nden Ankara saldırısına kınama

Antalya – Geçtiğimiz gün Ankara Kızılay’da meydana gelen bombalı saldırı,  Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Örgütü tarafından yapılan basın açıklamasıyla kınandı.

13 Mart Pazar günü Ankara’da yaşanan ve en az 37 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı kınakmak için ÖDP Antalya İl Örgütü Attalos Meydanında basın açıklaması gerçekleştirdi.  Açıklamada ‘Hepimiz Vurulduk Hepimiz Öldük’ yazılı pankart açıldı. Partililer adına basın açıklamasını ÖDP Antalya İl Başkanı Fatma Kayaoğlu yaptı. Kayaoğlu; “Ankara’da gerçekleştirilen alçakça saldırıda hayatını kaybeden insanlarımızın yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Yaralı insanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”  dedi.

Fatma Kayaoğlu, “Evlerine gitmek için otobüs duraklarında bekleyen insanlarımızı öldürdünüz, ekmek parası peşindeki emekçileri öldürdünüz, yurtlarına dönmeye çalışan gençlerimizi öldürdünüz, üniversiteye giriş sınavı heyecanını yaşayan çocuklarımızı öldürdünüz. Hepimizi vurdunuz, hepimizi öldürdünüz. Tıpkı daha önce de bizi bombalarla öldürenler gibi alçak ve halk düşmanısınız” ifadelerinde bulundu.

“İçişleri Bakanı, MİT Müsteşarı başta olmak üzere halkın güvenliğini sağlayamayan tüm sorumluların istifa etmelidir” diyen Kayaoğlu,”Ülkemizi bu karanlığın ortasına sürükleyen AKP iktidarı, hamaset nutuklarla üzerindeki sorumluluğundan kurtulamaz. ‘Suriye’deki istikrarsızlık bizi vuruyor’ açıklaması yapan Erdoğan, Suriye’nin istikrarsızlaşmasının, iç savaşla parçalanmasının en önde gelen sorumlularından birisi olduğunu unutmamalıdır” dedi.

Fotoğraf: odpantalya.org.tr

 

Benzer Yazılar