GENÇLİK MANŞET SOKAK ÜNİVERSİTE

Üniversitedeki anmalara saldırı: Çok sayıda gözaltı var

Antalya Sokakları – Akdeniz Üniversitesi’nde bugün düzenlenen iki ayrı anma etkinliğine saldırı gerçekleşti. Öğrenci Kolektifleri’nin Ankara anmasına güvenlik, DEM-GENÇ’in Halepçe, Gazi ve Kamışlı  anmasına ise faşist grup ve polis saldırdı. 

Akdeniz Üniversitesi’nde Ankara için yapılan anmaya ÖGB, Halepçe, Gazi ve Kamışlı anmasına ise faşist grup saldırdı. DEM-GENÇ’in anmasına faşist grubun ardından, Gözleme Evi’nde polis de saldırdı. Çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

Edebiyat Fakültesi önünde toplanarak Halepçe, Gazi ve Kamışlı katliamlarını anmak isteyen DEM-GENÇ’lilere bir grup sözlü saldırıda bulundu. Polisin engel olmadığı grup daha sonra DEM-GENÇ’lilerin anma sonrası gerçekleştirdiği tiyatro etkinliğine de sözlü saldırı gerçekleştirdi. DEM-GENÇ’lilerin tepki vermesi üzerine polis, DEM-GENÇ’lilere barikat kurdu. DEM-GENÇ’lilerin etkinliği sonlandırması üzerine grup İstiklal Marşı okuyarak dağıldı.


12064388_877829402329435_502239331_nÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR

Edebiyat Fakültesi’nde etkinliğin sona ermesinin ardından, Gözleme Evi’ne geçen öğrencilerin etrafı polis tarafından sarıldı. 8 öğrenci gözaltına alındı.

ANKARA ANMASINA GÜVENLİK SALDIRISI
Kampüsün farklı bir noktasında bulunan Turizm Fakültesi yolu üzerinde Ankara’da yaşanan bombalı saldırıda yitirilenler için anma yapan Öğrenci Kolektifleri ise burada pankart ve dövizler açtı. Üniversitelilerin etkinliği bitirdiği sırada, DEM-GENÇ’lilere saldıran grubu bahane eden Özel Güvenlik Elemanları öğrencilere saldırdı. Öğrencilere saldıran Güvenlik Elemanları, saldırı anını kaydeden telefona da el koymaya çalıştı.

Akdeniz Üniversitesi’nde Ankara anmasına özel güvenlik saldırdıHaberin tamamı için: http://www.antalyasokaklari.com/2016/03/polis-guvenlik-ve-fasist-grup-universitedeki-anmalara-saldirdi-gozaltilar-var/

Antalya Sokakları tarafından gönderildi 16 Mart 2016 Çarşamba

Üniversitede üçüncü bir anma da Olbia Çarşı’da gerçekleşti. Gazi katliamını anmak için bir araya gelen Halk Cephe’liler burada basın açıklaması okuyarak oturma eylemi yaptı.

afiş

Benzer Yazılar