MANŞET SOKAK

Antalya Newroz programı açıklandı

Antalya Sokakları – HDP Antalya il örgütü bugün yaptığı toplantıyla Newroz programını açıkladı.

HDP Antalya il örgütü bugün yaptığı toplantıyla Newroz programını açıkladı. Newroz bu sene 19 Mart Cumartesi günü Karatay Lisesi karşısına gerçekleşecek. Newroz’a HDP milletvekili Garo Paylan ve HDK eş sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit katılacağı duyuruldu.  Açıklamayı yapan HDP Antalya il örgütü eşbaşkanı Zarife Atik ‘’7 Haziran günü ortaya çıkan sonuç; ülkemizde yeni bir yaşamın kapılarını aralamış ve Cumhuriyet tarihinin en sahici değişim sürecinin startını vermişti. Ancak bu değişim süreci bir saray darbesi ile karşılanmış, o günden bu yana da top yekün bir savaş kosepti ile partimiz başta olmak üzere bütün devrimci, demokrat, ilerici direniş odaklarına yönelik kapsamlı bir imha sürecine girilmiştir.” diye belirtti.

10410578_1707818242808722_856608732845333515_nAnkara’daki bombalı saldırıya da dikkat çeken Zarife Atik “Son beş ayda sadece Başkent Ankara’
da vahşi saldırılarda kaybettiğimiz canlarımız, savaşın göbeğinde bulunan Şam’ı geçmiştir’’dedi

“DİRENEREK KAZANACAĞIZ”
2016 Newrozunu ülkemizin içinde bulunduğu bu koşullarada karşılıyoruz diyen Zarife Atik açıklamanın  devamında “Nevroz’un yeniyi, umudu, zulme karşı direnişi simgelediği bilinci ile ve ‘’ Direnerek Kazanacağız’’ şiarı ile Antalya’da Newrozu kutlayacağız.’’dedi. Newrozu yasal koşullarda kutlamak istediklerini aktaran Zarife Atik, Şayet kutlamalara izin çıkmaz ise aynı gün ve aynı saatte HDP Kepez ilçe örğütü önünde bir kulama proğramı uygulayacaklarını bildirdi. Antalya Newroz kutlamalarına HDK Eş sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit ve HDP Milletvekili Garo Paylan katılacak.

 

Fotoğraf: Emek Partisi

Benzer Yazılar