SOKAK

Seçim kurulu Menderes Türel’in pankartlarını toplattı

Antalya Sokakları- Antalya İl Seçim Kurulu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Menderes Türel’in yasadışı propaganda afişlerini toplatma kararı aldı.

Antalya İl Seçim Kurulu, Menderes Türel’in yasadışı propaganda afişlerini toplatma kararı aldı. CHP Antalya İl Örgütü, İl Seçim Kurulu’na verdiği dilekçeler sonucunda,  başta camiler olmak üzere, devlet kurumlarının bina ve duvarlarına AKP’li Menderes Türel tarafından yaptırılan propaganda afişleri seçim kurulu tarafından yasadışı bulundu.

chp-nin-itirazi-kabul-edildi-ak-parti-nin-7800703_x_o

CHP tarafından verilen itiraz dilekçesinde, Menderes Türel’in yürüttüğü bu faaliyetin, seçimlerin fırsat eşitliği ilkesine aykırı olduğu ve derhal durdurulması gerektiği vurgulanarak, belediye vaatlerinin kamu yararı kılıfıyla halkta algı oluşturma çabasına malzeme edildiği belirtildi. Antalya İl Seçim Kurulu, CHP’nin bu itirazını haklı bulup, tüm afişlerin toplatılması ve oluşan maddi zararın belediye tarafından ödenmesine karar verdi.

Konuyla ilgili olarak CHP Antalya İl Örgütü Başkanı Semih Esen, “Halkın parası, halkın yararına kullanılmalı, Menderes Türel ya da AKP için değil. Bunu kendine hak gören Menderes Türel’e en güzel cevabı Seçim Kurulu vermiştir” dedi.

Benzer Yazılar