MANŞET SOKAK YAŞAM

Uluslararası Yoga Festivali “Yıl boyu yoga, yıl boyu festival”

Uluslararası Yoga Festivali Almanya, Rusya, Japonya ve Hindistan’dan 350 katılımcıyla başladı.

Antalya- Uluslararası Yoga Festivali, Kemer İlçesi’nde,  Türkiye’nin yanı sıra  Almanya,  Rusya,  Japonya ve  Hindistan’dan 350 katılımcıyla başladı.

Uluslararası Yoga Festivali, ‘Hayallerini Yaşa’ temasıyla 22 Mayıs’a kadar sürecek. Festivalde, çakra teknikleri, meditasyon ve özgüven sorunu üzerinde çalışmalar ve yoga teknikleri konularında eğitim verilecek. Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı  Akif Manaf, federasyon olarak yılın 12 ayı yoga yaptıklarını söyledi.

‘Yıl boyu yoga, yıl boyu festival’ sloganıyla hareket ettiklerini belirten Manaf, festival boyunca 13 yoga çalışması uygulanacağını kaydetti. Manaf, 4 gün sürecek festivale dünyanın çeşitli ülkelerinden de katılanlar olduğunu anlatarak, “Festivale 350 kişi katılıyor. Katılımcılara, özel çakra teknikleri de öğreteceğiz. Çakra teknikleri, vücudun farklı enerji bölgelerini etkiliyor ve insan sağlığını etki altında tutuyor. Çakralar, enerji merkezlerini blokajlardan arındırarak vücudu enerji ile besliyoruz” diye konuştu.

“KRİZE RAĞMEN RUSYA’DAN GELENLER VAR”
Dünyada genel olarak yoga yapmak isteyenlerin  Hindistan’a gittiğini ancak yoga eğitmeni olmak için  Hindistan’dan  Türkiye’ye çok sayıda insan geldiğini vurgulayan Manaf, “Festival,  Türkiye turizmine büyük katkıda bulunuyor. Krize rağmen  Rusya’dan da gelen var.  Kemer’de coşku bombası patlatacağız. Bu bombayı da  Türkiye’den tüm dünyaya yayacağız” dedi.

Kaynak: DHA

 

Benzer Yazılar