EĞİTİM EMEK MANŞET SOKAK

Valiliğin miting yasağı yürüyüşle protesto edildi

KESK’in çağrısıyla Türkiye çapında 9 ilde gerçekleşecek olan Laiklik Mitinglerinin Antalya ayağının Valilik tarafından yasaklanması KESK Antalya’nın çağrısıyla protesto edildi.

Antalya Sokakları – KESK’in çağrısıyla Türkiye çapında 9 ilde gerçekleşecek olan Laiklik Mitinglerinin Antalya ayağının Valilik tarafından yasaklanması KESK Antalya’nın çağrısıyla protesto edildi.

Antalya Valiliği’nin Laiklik Mitingi’ni yasaklaması üzerine bugün (28 Mayıs) KESK çağrısıyla Kapalıyol Halk Bankası önünde toplanıldı. Kapalıyol’dan yürüyüşe geçen KESK’e, partiler ve kitle örgütleri destek verdi. Aylardır yürüyüş yapılması engellenen Kapalıyol’dan Attalos’a siyah bantlarla yürüyen kitle burada basın açıklaması okundu.

“EYLEMLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”
KESK Antaya Şubeler Platformu dönem sözcüsü Mustafa Ayar tarafından okunan açıklamada  “Mitingimiz yasaklansa da, baskı ve zorla en temel haklarımızı kullanmamızı engelleseler de bizler “Laiklik Eğitim ve Laik Yaşam! İş Güvencemizden  Vazgeçmeyeceğiz! Baskı, Sürgün ve İşten Atmalara Karşı Alanlardayız! şiarı ile eylem ve etkinliklerimize en coşkulu ve kararlı şekilde devam edeceğiz.” diye konuştu.  Mustafa Ayar’ın ardından KESK Genel Merkez yöneticisi yasakları kınadı. Mücadele çağrısı yaptı. Yapılan açıklamalarının ardından eylem sonlandırıldı.

Benzer Yazılar