KADIN MANŞET SOKAK

Kadınlar Mor Meydanlar’dan sesleniyor: Tek Adam yenilecek, kadınlar kazanacak

Antalyalı kadınlar Kadın Savunması’nın çağrısıyla Giritli Parkı’nda buluştu. 16 yıllık AKP iktidarını ve seçim sürecini tartışan kadınlar mücadele takvimi oluşturdu.

Antalya Sokakları- Antalyalı Kadınlar Kadın Savunması çağrısıyla Giritli Parkı’nda bir araya geldi. 16 yıllık AKP iktidarında karşılaşılan kadın düşmanı politikaları ve sonuçlarını tartışan kadınlar seçim sürecini konuştu.

AKP iktidarı süresince artan kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz, kadın sığınaklarının yetersizliği, sıkça karşılaşılan kadın düşmanı söylem ve hamleler, siyasette kadın temsiliyeti ve varlığı, cinsiyetçi müfredat gibi bir çok konuyu değerlendiren kadınlar, “siyasiler birbirlerini er meydanında erkekçe mücadeleye çağırırken biz kadınlar, kadın düşmanlığının, erkek terörünün karşısına mor meydanlarda dikileceğiz” dedi.

Seçim süreci boyunca AKP’nin kadın düşmanı politikalarının teşhir edilmesi ve buna karşı tüm kadınların mücadeleye çağrılması gerektiğinin altı çizilirken, seçim süreci boyunca takip edilecek bir çalışma programı çıkarıldı. Programa dair sosyal medya hesapları ve iletişim kanallarından duyurular yapılacağı belirtildi.

Program oluşturulmasının ardından kadınlar işten çıkarılan Flormar işçilerine destek videosu hazırladı.

Benzer Yazılar