MANŞET SOKAK

HDP’li adaylara linç girişimi

Antalya’da MHP’li milletvekili adayının kışkırtması sonucu HDP’li milletvekili adayları linç tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Antalya- Antalya’da MHP’li milletvekili adayının kışkırtması sonucu HDP’li milletvekili adayları linç tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Antalya’da seçim çalışmalarını sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili adayları Kemal Bülbül, Deniz Yıldırım, Erdal Gilgil ve Meral Geylani, bugün de partililerle birlikte Elmalı ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre esnaflarla sohbet edip, destek isteyen HDP’li adaylar ziyaretleri sırasında MHP’li milletvekili adayı Tümer Emeksiz ile karşılaştı.

MHP’Lİ ADAYDAN KIŞKIRTAN SÖZLER
HDP’li adayların, selam verip, el sıkışmak istedikleri MHP’li Emeksiz, kışkırtıcı söylemlerle karşılık verdi. Bu yaklaşım üzerine yaşanan sözlü tartışma esnasında Emeksiz’in yanında olan kişiler, telefonlarına sarılıp, diğer partililere haber verdi.

Bir süre sonra ellerinde satırlarla bölgeye gelen MHP’li bir grup, hakaret edip, tehditlerde bulundukları HDP’lilere saldırmak istedi. Ancak HDP’li milletvekili sağduyulu yaklaşımları sonucu olay büyümeden son buldu.

Benzer Yazılar