KENT MANŞET SOKAK

Evleri yıkılacak olan vatandaşa: “Kimse tedirgin olmasın Kaymakam Bey gerekeni yapacak”

Antalya’nın Serik İlçesi’ndeki vatandaşların “sarı alan” mücadelesi devam ediyor. Evlerini boşaltmaları yönünde gelen tebligat üzerine Kaymakamlığa giden halka “Kalabalık şekilde gelmenize gerek yok” denildi. Belediye Başkanı ise “Kimse tedirgin olmasın. Kaymakam Bey gerekeni yapacak” iddiasında bulundu. Hak sahipleri evlerinin yıkılmasından tedirgin.

Antalya- Serik Gebiz Mahallesi’ne bağlı Yunuslar mevkiinde yaşayan vatandaşların yıllardır oturdukları evlerin, “sarı alan” olarak belirlenmesiyle, çeşitli bedeller ödeyerek hak sahibi oldukları evlerini yıktırmamak için mücadele ediyor.

EVLERİNDEN ATILMAK İSTENİYORLAR
Serik Gebiz Mahallesi’ne bağlı Yunuslar mevkiinde yaşayan vatandaşlar, “sarı alan” olarak nitelendirilen bölgeye yıllar önce evlerini yaparak burada hak sahibi oldular. Hazineye ait yerin işgal edildiği iddiasıyla mücadele etmeye başlayan Yunuslar halkı, evlerine gelen tebligatla, yıllardır oturdukları evlerinden atılmak isteniyor.

“O ARAZİ 7 NİSAN’DA BOŞALTILACAK”
Evlerinin boşaltılması ile ilgili yapılan tebliğ ve keşfin ardından konu hakkında bilgi almak ve duruma engel olmak isteyen Yunuslar halkı, çareyi Serik Kaymakamı Rıfat Altan ile görüşmekte buldu. Mahalleli adına eski Muhtarı Fikri Şimşek ile Gebiz Mahalle Muhtarı Muharrem Aktaş Kaymakam Altan ile görüştü. Kaymakam Altan ise vatandaşların tedirgin olmaması gerektiğini söyledi. Haklarını arayan Yunuslar halkına, “Kalabalık şekilde gelmenize gerek yok. Yasal süreç başlatıldı. Tebligat yapıldı. Mal Müdürlüğü arazinin boşaltılması için gerekli yazışmasını yapacak. Bu da bir süreç gerektirir. 3091 Sayılı taşınmaz mal zilliyetliğine yapılan müdahalenin önlenmesine ilişkin kanunun gereği yapılır. Gerekli yasal işlemlerden sonra Perşembe günü ( 7 Nisan 2016) o arazi boşaltılacak” şeklinde konuştu.

Kaymakamlık binasında bulunan Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık da vatandaşlara seslenerek, “Kimse tedirgin olmasın. Kaymakam Bey gerekeni yapacak. Biz de yasal süreç neyse destek olacağız” iddiasında bulundu.

Kaynak: Ajanslar

Benzer Yazılar