SOKAK

“Yaşamını yitirenler bize siper olmuş, sevinemiyoruz bu noktada yaşadığımıza”

Antalya Sokakları– Ankara katliamında 97 kişinin yaşamını yitirdiği ve birçok kişinin yaralandığı bombalı saldırıda Antalya’dan da 8 kişi yaşamını yitirdi.Saldırıda yaralanan Emek Partisi Antalya İl Başkanı Hasan Alkan ve eşi EMEP Üyesi Pınar Alkan ve Pakize Yıldız, geçtiğimiz pazartesi tedavi gördükleri Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesi’nden Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.
Patlama sebebiyle vücudunun birçok yerinden yaralanan ve yanık izlerininde olduğu Hasan Alkan ve eşini ve patlamadan ağır yaralanan Pakize Yıldız’ı, bugün KESK ve bağlı sendikalar hastane ziyaret etti.

Hasan Alkan, patlamanın bomba yüzünden olduğunu gazetelerden öğrendiklerini söylerek, “Yaşamını kaybeden arkadaşlarımız bize siper olmuşlar bir bakıma. Sevinemiyoruz bu noktada yaşadığımıza. O yoldaşlarımız, arkadaşlarımız olmasaydı bugün biz hayatta olmayacaktık. Birçok arkadaşımızı kaybettik” dedi. Olay sonrası ölülere bile saygı gösterilmediğini belirten Alkan, “Sisle, gaz bombasıyla saldırıldı. Aynı şekilde devletin bakanları da hiçbir şey olmamış gibi çıkıp ‘Güvenlik zafiyeti yoktur’, ‘İstifa edecek misiniz?’ dendiği zaman oradaki insanlarla, adeta ölülerimizle alay edercesine sırıtması, hiç yüzü olmadan hastaneye de gelip ziyaret etmesi kadar, tırnak içinde alçakça bir davranış yoktur. Bu saldırının, katliamın her zaman takipçisi olacağız, yoldaşlarımızın mücadelesini sonuna kadar götüreceğiz” dedi.

Mitinge katılan ve yaşamasını tesadüf olarak nitelendiren Tüm Bel Sen Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt da, Türkiye’nin dört bir yanından birbirini görmeyen insanların Ankara’da barış için bir araya geldiğini ve mutlulukla birbirlerine sarıldığını ifade ederek, “Bu sevincimiz saat 10.04’e kadar sürdü. O malum bomba patladıktan sonra barış umudu da, sevincimiz de, halaylarımız da yarım kaldı” diye konuştu.

Kaynak: DHA/Antalya

Benzer Yazılar