GENÇLİK SOKAK ÜNİVERSİTE

Akdeniz Üniversitesi’nde ‘bomba’ afişi

Antalya Sokakları – Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Ankara Katliamı sonrasında üniversiteye astıkları ‘bomba’ afişleriyle Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarına dikkat çekti

12167357_970207016372359_1475590777_nAkdeniz Üniversitesi öğrencileri Ankara Katliamı’nın ardından alınan boykot kararıyla 4 gündür üniversitede derslere girmeme çağrısı yapıyor. Katliamda yitirilenleri anan öğrenciler katliama ve sonrasındaki açıklamalara dikkat çekmek için, kampüsün çeşitli noktalarına afişler asıyor. Akdeniz Üniversitesi merkezi yemekhane girişine asılan bir afişte ise, “Davutoğlu açıkladı, kampüsümüzde her an bomba patlayabilir” yazıyor.

“EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRME ANINA KADAR CANLI BOMBAYI TUTUKLAYAMAZSINIZ”
Geçtiğimiz günlerde NTV’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davut oğlu ellerinde potansiyel intihar eylemcilerinin listesi bulunduğunu belirterek, bu kişiler eylem hazırlığında olsa dahi eyleme geçmeden tutuklanamayacaklarını savundu ve bunu Türkiye’nin bir hukuk devleti olmasıyla gerekçelendirdi: “Tabii Türkiye demokratik bir hukuk devleti. Hukukla davranmak zorundasınız.”
Davutoğlu “İntihar eylemi yapabilecek kişişlerin belli bir listesi dahi var. Böyle bir eylemi gerçekleştirme anına kadar hukuk devleti olarak sebepsiz yere birini alıp tutamazsınız” demişti.

nob
Fotoğraf: Akdeniz Postası

Benzer Yazılar