SOKAK ÜNİVERSİTE

“Yaşıyor olmanın acısını yaşıyorum”

Urfa’nın Suruç İlçesi’ndeki Amara Kültür Merkezi bahçesinde yer alan Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Eylem Onat, canlı bomba saldırısında can veren 32 kişi arasındaki arkadaşı Aydan Ezgi Şalcı ile patlamadan 5 dakika önce birbirlerine sarıldıklarını anlattı.

Patlamadan hafif yaralı kurtulan Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Eylem Onat, twitter hesabında “Yaşıyor olmanın acısını yaşar mı insan? Ben yaşıyorum” diye yazdıktan sonra, “Şu an aklımda sadece patlamadan 5 dakika önce Ezgi’nin gelip bana sarılması var. Sadece 5 dakika. İçine doğmuş demek ki” paylaşımında bulundu.fgfgfgfgf

“SONUNA GELİNMİŞTİ ARTIK”
Acı olay sonrası memleketi Batman’a, ailesinin yanına giden Eylem Onat, olay anı ve öncesini şöyle anlattı:
“Hepimiz bahçedeydik. Bekliyorduk. Halaylar çekmiştik ve gayet normaldi. Sonra basın açıklaması başladı. Basın açıklaması öncesinde Ezgi, Ceren ve ben oturuyorduk. Basın açıklaması yapılacağı için bizi kaldırdılar ve bu sırada anlamsız bir şekilde birbirimize sarıldık. Bir anda sarıldık.”

Basın açıklaması sırasında arkalarda durduğunu anlatan Onat, ‘Gel’ diye çağırdıklarını, ama arkada durmayı tercih ettiğini belirterek, “Basın açıklaması başladı. Sonuna gelinmişti artık ve dağılacaktık. Sloganlar atılmaya başlamıştı ki patlama oldu. Patlama sırasında yere düştüm. Ve sonrası işte” diye konuştu.

Kaynak: Oda.tv

Benzer Yazılar