EMEK SOKAK YAŞAM

Yaşlılara otobüslerde yer yok

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Antalya Şube Başkanı Belkıs Özgen, Antalya’da şehir içi otobüs şoförlerinin ücretsiz bindikleri için yaşlıları almamak için görmezlikten geldiğini söyledi.

Geçen günlerde İsmet Paşa Caddesi üzerindeki Hüseyin Atmaca İşhanı’na taşınan Emekli-Sen Antalya Şubesi, emeklilerin sorunlarını yeni adresinde gündeme getirmeye başladı.
Antalya’da yaşlı ve emeklilere olan saygının her geçen azaldığına dikkat çeken Emekli-Sen Antalya Şube Başkanı Belkıs Özgen, Antalyakart’ın gündemde olduğu bugünlerde yaşadıkları önemli bir konuyu kamuoyu ile paylaştı.
Şehir içi ulaşım şoförlerinin yıllardır emeklileri kambur gibi gördüğüne dikkati çeken Belkıs Özgen, “Her otobüs şoförüne 65 yaş üstü insanların ücretsiz yolculuk yapabilmeleri için bakanlık bütçesinden para ayrılacağını duyduk. Bu uygulama güzel gibi görünse de otobüs ve minibüs şoförlerinin bunu dikkate alacağını sanmıyorum. Çünkü, yıllardır bizleri durakta bile görmezden geliyorlar. Kalabalık duraklarda diğer vatandaşların sayesinde otobüslere bindiğimizi söylesek yanlış olmaz” dedi.
Belkıs Özgen, bu durumun emeklilerin gururunu incittiğini belirterek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in bu konuda otobüs ve minibüs şoförlerine ciddi uyarıda bulunması gerektiğinin altını çizdi.

Benzer Yazılar