GENÇLİK SOKAK ÜNİVERSİTE

Yüz felci geçiren tutsak öğrencinin tedavisi engelleniyor

Antalya- Antalya Döşemealtı L Tipi Cezaevi’nde tutulan ve cezaevi koşullarından kaynaklı yüz felci geçiren Şakir Taş adlı tutsak, sağ gözünü kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya. Avukat Hakan Evcin, durumu ciddi olan müvekkilinin tedavisinin cezaevi idaresi tarafından engellendiğini belirtti.
Antalya Döşemealtı L Tipi Kapalı Cezaevi’nde 3 aydır tutuklu olan Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Şakir Taş, hapishane koşullarından kaynaklı yüz felci geçirdi. Yüzünün sağ tarafının tutmadığı ve sağ gözünün de işlevini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya olan Taş’ın yaklaşık bir haftadır bu şekilde hapishanede tutulduğu ve tedavisinin idare tarafından engellendiği öğrenildi.

7 KİŞİLİK KOĞUŞLARDA 34 KİŞİ KALIYORLAR
Yedi kişilik koğuşlarda 34 kişinin kaldığı ve 20’ye yakın hasta tutsağın tutuluğunu belirten avukat Hakan Evcin, sağlık hakkı engellenen tutsaklara tecrit koşullarının dayatıldığını kaydetti. Yüz felci tedavisinin gecikmesi durumunda vücutta kalıcı hasarların oluşabileceği uyarısında bulunan Evcin, Taş’ın acilen gerekli tedavi işlemlerinin yapılması gerektiğini vurguladı. Daha önce de aynı hapishanede tutulan Hüseyin Yıldırım’ın da hapishane koşullarından kaynaklı yüz felci geçirdiğini hatırlatan Evcin, yüz felci olan Taş için hapishane yönetimine yaptıkları başvurunun sonuçsuz kaldığını ifade etti.

Kaynak: DİHA

Benzer Yazılar