İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » HDP, Antalya’da Böcek’i destekleyecek

HDP, Antalya’da Böcek’i destekleyecek

    Halkların Demokratik Partisi (HDP), Antalya’da Büyükşehir Belediyesi için aday göstermedi. Alanya, Döşemealtı ve Aksu’da belediye başkan adayı çıkartan HDP, Büyükşehir seçiminde CHP’nin adayı Muhittin Böcek’i destekleyecek.

    Antalya- 24 Haziran genel seçimlerinde Antalya’da yüz sekiz bin oy alarak Antalya’da bir milletvekili (Kemal Bülbül) çıkaran HDP, Antalya Büyükşehir Belediyesi için aday göstermedi. On dokuz ilçede meclis üyesi adayı belirleyen HDP, Alanya’da Ziynet Bol ve Mehmet Şirin Filiz’i, Döşemealtı’nda Medeni Kaya ve Firdevs Yıldırım’ı eş başkan adayları, Aksu’da da Abdullah Kesir’i aday gösterdi.

    HDP Parti Meclis üyesi Nihat Akkaya, Büyükşehir seçiminde CHP’nin adayı Muhittin Böcek’i destekleyeceklerini söyledi. Aday göstermedikleri ilçelerden biri olan Kepez’de CHP’nin adayı Murat Dinç’i destekleyeceklerini aktaran Akkaya, CHP’nin Muratpaşa ve Konyaaltı adaylarını desteklemeyeceklerini kaydetti. Akkaya, “Konyaaltı ve Muratpaşa’nın CHP örgütleri, bizimle hiçbir şekilde bağlantı kurmadı. AKP’nin ötekileştirme politikasına onlar da uydu. Bu nedenle bu iki ilçedeki adayları desteklemeyeceğiz” dedi. 

    Kaynak: DHA

    Etiketler: