İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » EMEK » Nuriye ve Semih tutuklandı: Antalya’da destek için açlık grevine başladılar

Nuriye ve Semih tutuklandı: Antalya’da destek için açlık grevine başladılar

    Antalya –  KESK Antalya şubeler Platformu’nun Eğitim Sen’de yaptığı açıklamada, KHK’lerle görevlerinden ihraç edilen Eğitim Sen Antalya Yön. Kur. Üyesi Mustafa Vakit, BES Antalya şube üyesi Nihat Akkaya ve Antalya SES şube üyesi Veysel Akboğa’nın, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın başlattığı açlık grevine destek vermek için, iki günlük açlık grevine başladıklarını belirtildi.

    KESK Antalya şubeler Platformu adına basın açıklamasını Mustafa Vakit okudu. Açıklamada’’ 3.Olağanüstü Genel Kurulu ile partili tek adam rejimini biraz daha kurumsallaştıran AKP’nin, kongrenin temel sloganı olan“demokratikleşme” vaadinin koca bir yalandan ibaret olduğu 24 saat bile geçmeden kanıtlanmıştır. KHK’lerle ihraç edilen ve işlerine iade talebiyle özgür iradeleriyle başlattıkları haklı ve meşru açlık grevinin 75. gününde sendikamız Eğitim Sen üyeleri Özakça ve Gülmen, evlerine yapılan baskınla gözaltına alınmışlardır. Gözaltı gerekçesi film senaryolarını aratmayacak türden, “gezi ayaklanması ya da tekel direnişi gibi olayları tetikleyebilir “ şeklindedir. Ortaçağ karanlığına dönüş bu olsa gerek! Olasılıklar üzerinden insan yaşamını tehlikeye atacak şekilde, gözaltılar, tutuklamalar yapılması olağanlaştırılmaktadır. Gözaltıları kınıyor, siyasi iktidarı bir kez daha hukuksuzluklara, baskılara, saldırılara son vermeye, ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine dönmelerini sağlamaya çağırıyoruz.” denildi

    Yapılan basın açıklamasından daha sonra tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.