ÇOCUK KENT MANŞET SOKAK

23 Nisan’da Antalya Şenlik Alanına Dönüştü

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında birçok etkinlik ve çocuk şenliği gerçekleştirildi

Antalya Sokakları- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında birçok etkinlik ve çocuk şenliği gerçekleştirildi. Antalya Sahillerini Savunma Meclisi, Muratpaşa Belediyesi ve LÖSEV, Kepez Halkevi gerçekleştirdiği etkinliklerle Antalya bugün şenlik alanına dönüştü.

ANTALYA SAHİLLERİNİ SAVUNMA MECLİSİ’NDEN ÇOCUKLAR İÇİN ATÖLYELER
Antalya Sahillerini Savunma Meclisi çocuklar için kil, taş boyama, masal, origami, ebru atölyeleri ve müzik dinletisi, yüz boyama, uçurtma etkinlikleriyle Konyaaltı Sahilini şenlik alanına dönüştürdü. Atölyelerle öğrenen ve üreten çocuklar, müzik eşliğinde uçurtma uçurarak doyasıya eğlendi.

MURATPAŞA BELEDİYESİ VE LÖSEV 11 FARKLI ÜLKENİN ÇOCUKLARINI BİR ARAYA GETİRDİ
LÖSEV gönüllüleri (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) ve Muratpaşa Belediyesi 11 farklı ülkeden gelen çocukları Engelsiz Kafe’de bir araya getirdi. Eğlenceli etkinliklerin ardından çocuklar hep birlikte dünya barışı için zeytin fidanları dikti.

KEPEZ HALKEVİ ÇOCUKLARLA KARDEŞLİK KÜTÜPHANESİ KURDU
Kepez Halkevi’nde gerçekleşen çocuk şenliğinde ise bir haftalık kampanya ile toplanan kitaplarla çocuklarla birlikte kardeşlik kütüphanesi kuruldu. Müzik ve dans eşliğinde eğlenen çocuklar için yüz boyama etkinliği yapıldı.

 

Benzer Yazılar