GENÇLİK SOKAK ÜNİVERSİTE

Akdeniz Üniversitesi Silvan’daki katliamlara dikkat çekti

Antalya Sokakları- Akdeniz Üniversitesi’nde DEM-GENÇ çağrısıyla Silvan’daki katliamlara ve operasyonlara dikkat çekmek için tiyatro gösterisi ve basın açıklaması yapıldı.

Akdeniz Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler, DEM-GENÇ’in çağrısıyla kampüs içerisinde bulunan Gözlem Evi önünde toplandı. Sivil katliamlarla yönelik olarak tiyatro gösterisi yaptı. Gösterinin ardında basın açıklaması okundu. Eylem polislere beyaz mendil bırakılmasıyla son buldu.

DEM-GENÇ çağrısıyla bir araya gelen öğrenciler tiyatro gösterisinde, Şırnak’ta öldürüldükten sonra bedeni panzerin arkasına bağlanarak yerde sürüklenen Hacı Lokman Birlik’i ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle cenazesi dondurucuya konulan 13 yaşındaki Cemile Çağırga’yı andı.

12250576_819638708148505_561453822_o

Tiyatro Gösterisinin ardından DEM-GENÇ adına basın açıklamasını okuyan Dilara Çelik, “Günlerce, haftalarca sokağa çıkma yasaklarının yaşandığı, katliamların yapıldığı her yerde de devlet görmüştür ki halk yılmadı ve yılmayacak! Ne Davutoğlu’nun Beyaz Toros tehditleri ne de devletin eli kanlı polisinin duvarlarımıza yazdığı faşist tehditler ne de katliamlar bizi yıldıramaz” dedi.

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ‘Bizler barışta ısrarcı olacağız’ diyerek beyaz mendilleri okulda bulunan polislerin önüne bıraktı. Beyaz mendillerin bırakılmasıyla eylem sona erdi.

Benzer Yazılar