KENT MANŞET SOKAK

AKP’li Türel belediye arazilerini ‘Babalar gibi’ satacakmış

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2017 yılı bütçe görüşmelerinde belediye arazilerinin satışına itiraz eden CHP’li Mustafa Reşat Oktay’a cevap veren AKP’li Menderes Türel, “Babalar gibi satarız” dedi

Antalya – Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2017 yılı bütçesi görüşülen  Kasım ayı devam toplantısında CHP’li Mustafa Reşat Oktay’ın Belediye arazilerinin satılmasına izin vermeyeceklerini sözlerine, AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel “Babalar gibi satarız” şeklinde yanıt verdi.

SİZE ARSA SATTIRMAYACAĞIZ
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2017 yılı bütçesi görüşmelerinde CHP Grubu adına söz alan Reşat Oktay, “Malımızı mülkümüzü satmadan siz bu parayı bulamazsınız. Keşke 2 milyar 260 milyon değil de 7 milyar bulabilseydik. Gidip bakanlıkların önünde beraber yatalım. Ama malımızı mülkümüzü satmayalım. Arsa ve lojman satışı yapmazsanız bütçe dış ve iç borçlanmayla birlikte 1 milyar 100 milyonu bulur. Satacağınız arsa 100. Yıl alanı, Otogar arazisi gibi alanlar olabilir. 100. Yıl’ın değeri 1,5 milyar. 760 milyondan satışa çıkarıldı. Size bunları sattırmayız, sattırmayacağız” sözleri üzerine konuşmanın arasına giren AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “CHP’nin her zamanki tavrı bu. Biz de babalar gibi satarız” dedi.

Kaynak: Ajanslar

 

Benzer Yazılar