EĞİTİM MANŞET SOKAK

Yeni KHK ile Antalya’da 8 dernek kapatıldı, 8 akademisyen ihraç edildi

Bugün yayımlanan KHK ile Antalya’dan 8 Barış Akademisyeni ihraç edilirken 8 dernek kapatıldı.

Antalya Sokakları- Resmi Gazete’de yayımlanan 677 sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) İçişleri Bakanlığı’nın daha önce faaliyetlerini durdurduğu 375 derneğe 175 dernek ve 18 vakıf da eklenerek tamamen kapatıldı. Görevinden uzaklaştırılan 5 bin 434 kamu emekçisinin 8’i ise Akdeniz Üniversitesi’ndeki Barış Akademisyenleri.

Akdeniz Özgür Öğrenci Derneği, Alanya Demokratik Özgür Öğrenci Derneği, Antalya Öğrenci Gençlik Derneği, Antalya Özgürlükler Derneği, Kaş İşadamları Derneği, Manavgat Eğitim Kültür Sanat Gençlik Spor Kulübü Derneği, Manavgat Eğitimciler Derneği, Şah-ı Merdan Alevi Bektaşi Eğitim ve Kültür Derneği KHK’da yer alan listede Antalya’da bulunan dernekler.

Akdeniz Üniersitesi’nde ihraç edilen edilen Barış Akademisyenlerinin listesi ise şu şekilde; Bülent Şık, Erdal Gilgil, Hafize Öztürk Türkmen,  Mustafa Cumhur İzgi, Nursel Şahin, Suzan Yazıcı, Süleyman Ulutürk ve Taha Karaman.

Kapatılan dernek, vakıf ve yayın organlarınıın taşınır ve taşınmaz tüm mal varlıkları, alacakları, belge ve evrakları Hazine’ye devredildi. Borçlardan dolayı Hazine’den hiçbir hak ve talepte bulunamayacağı ifade edildi.

 

Benzer Yazılar