SOKAK

Alanya’da faşistler istedi, polis HDP tabelasını indirdi

Asker cenazelerini gerekçe göstererek örgütlenen faşistler Alanya’da HDP binasına saldırdı. Alanya’da faşistlerin isteğini yerine getirerek polis HDP tabelasını indirdi.

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde sosyal medya üzerinden örgütlenen faşistler, asker cenazelerini gerekçe göstererek HDP İlçe Binası’na bir yürüyüş gerçekleştirdi. HDP binasının önüne kadar rahatlıkla gelen faşist güruh, binanın önündeki polislerin “ricası” ile Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Meydana geldikten sonra İstiklal Marşı okuyan grup, konuşmalar ve çağrılar yaptıktan sonra ve daha kalabalık bir şekilde bir kez daha HDP’ye yürüdü ve binanın önüne geldi. Bu sırada gruptan birkaç kişi “Canımızı verme pahasına o tabelayı oradan indireceğiz” diye bağırdı.

Faşistler binanın olduğu alanda beklerken, sahibi Kürt olduğu gerekçesiyle bazı dükkanlara saldırdı. Bunun üzerine alandaki çevik kuvvet polisi gruba gaz bombalarıyla saldırdı.

Polis HDP tabelasını indirip faşistlere teslim etti

Saldırı sonrası Cumhuriyet Meydanı’na çekilen faşistler, bir süre bekledikten ve toparlandıktan sonra üçüncü defa HDP binasına doğru hareketlendi. Binanın önüne gelen grup HDP tabelasının indirilmesini istedi ve tabela indirilmeden dağılmayacaklarını söyledi.

Faşistlerin talebini “haklı bulduğunu” söyleyen polis amiri, tabelanın indirilmesi talimatı verdi. Bunun üzerine polis çağırdığı itfaiye ekibi eşliğinde HDP tabelasını indirerek yerine Türk bayrağı astı.

Polisten tabelayı teslim alan grup, tabelayı parçaladı ve ardından saldırılarına son verdi.alanya-hdp-tabela-indirildi

Haber: sendika.org

Benzer Yazılar