SOKAK

Alanya’da HDP ve Kürt esnafa ırkçı saldırı

Antalya Sokakları Özel – Bugün Alanya’da düzenlenen ırkçı eylemden sonra faşist güruh HDP binasına ve çevredeki Kürt esnafa saldırdı. Saldırıyı engellemeyen polis, güruhla birlikte selam durdu.

CMjgcoHUYAAKk2CAlanya’da bir grup faşist, düzenlediği eylemin ardından önce HDP binasına sonra çevredeki Kürt esnaflara saldırdı. Düzenlenen yürüyüş sonrasında HDP binasına yürümek isteyen güruha polis engel olmayınca güruh parti binası önünde saatlerce slogan attı. Parti binasına girmek isteyen güruh, bina üzerine Türk bayrağı astı. Olay yerine gelen Kaymakam da grubu dağıtamadı. Saldırıdan sonra İstiklal Marşı okuyan gruba polisin selam durması dikkat çekti.

ALANYA BASINI HEDEF GÖSTERDİ
Olaylar yaşanırken Alanya’nın iki yerel gazetesi HDP’yi hedef gösterdi. Alanya gazetesi faşist grubun saldırısını önce ‘Vatandaş ablukaya aldı, tabelayı istiyor’ başlığıyla sonra, ‘Tepkiler çığ gibi : O tabela oradan inecek’ diye verirken, Alanya Postası ise ‘Alanya ayağı kalktı’ şeklinde verdi.

SALDIRIYA SERİK’TEN DESTEK
Alanya’da bulunan muhabirimiz, saldırıya destek için otobüslerle Serik’ten insan taşındığını bildirdi.

HDP’LİLER HALA MAHSUR
Polisin ve Kaymakam’ın dağıtamadığı faşist güruh hala HDP binası önünde toplanmayı sürdürüyor. Bina içersinde 20 HDP’linin mahsur kaldığı bildirildi. HDP’lilere destek için toplanan kitleye de polis barikat kurmuş durumda.

nob

Benzer Yazılar