KÜLTÜR-SANAT SOKAK

Anadolu Oyuncak Müzesi kapılarını açtı

Bünyesinde 16 Avrupa Ülkesi, 81 ilden oyuncak barındıran ve Antalya’nın Kepez İlçesi’nde açılan oyuncak müzesi 29 Eylül Cuma günü halkla buluştu.

Antalya Sokakları- Antalya’nın ikinci oyuncak müzesi Kepez İlçesi’nde açıldı. Bünyesinde 16 Avrupa Ülkesi ve 81 ilden oyuncak barındıran müze, önceden dokuma fabrikasında çalışanlarının çocuklarının kaldığı kreşten dönüştürüldü. 29 Eylül- 1 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerini ücretsiz olarak karşılayan müzenin giriş ücretleri 1 Kasım tarihinden itibaren öğrenci 3tl, tam 5tl olarak duyuruldu. Giriş kamu personeli ve 0-6 yaş grubu çöcuklara ücretsiz olacak.

Giriş kısmı taş devri odası ile başlayan müze de Antalyaspor’un bire bir şekilde küçültülmüş otobüsünü ve formasını görmeniz mümkün. Müzenin içerisinde, Ahşap Oyuncak Odası, Masalcı Nine Odası, Temel Reis Odası, Garaj Odası, İstasyon Odası, Sınıf Odası, Yapboz Odası ve Kaleiçi Sokağı Odası bulunuyor. Çocuklar için “Susam Sokağı” adlı küçük bir sinema ve oyun parkı mevcut. Müze açıldığı günden bu yana ziyaretçi akınına uğradı.

bç/ya

Benzer Yazılar