MANŞET SOKAK

Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda patlama

Antalya Cumhuriyet Meydanı girişinde patlama meydana geldi. Yaralananların olduğu patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

Antalya Sokakları- Antalya’da Cumhuriyet Meydanı’nında darbe karşıtı gösteriler sürerken saat 21.30 sıralarında patlama meydana geldi. İki kişinin yaralandığı patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Patlamanın şiddeti nedeniyle çevredeki binaların ve araçların camları hasar gördü.

Patlamanın kaynağıyla ilgili seyyar satıcının tüpünün patladığı veya bir kişinin çanta bırakıp kaçmasının ardından gerçekleştiği iddiaları var. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, patlamayla ilgili  yaptığı açıklamada “Tüp de olabilir, her şey olabilir. Sebebi bilinmeyen patlama demek daha doğru” dedi.

Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ise yaptığı açıklamada “Basit bir patlama. Allah’a şükür önemli bir şey yok. El yapımı bir patlayıcı gibi duruyor. Çok önemli bir yaralı olmaması sevindirici” dedi.

VALİLİK PATLAMAYLA İLGİLİ ASIN BÜLTENİ YAYINLADI
Patlamanın ardından konuyla ilgili Valilik tarafından yayınlanan basın bülteninde şu ifadeler yer aldı: “Bu akşam 21.30 saatleri civarında Antalya Cumhuriyet Meydanı’na 150 metre mesafede bulunan bir bankın üzerinde, bir patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda 2 kişi çok hafif şekilde yaralanmıştır. Patlamanın sebebiyle ilgili olay yeri inceleme ekibi araştırmalarına devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Gelişmeleri aktaracağız.

Fotoğraflar: Şükrü Ağırman, Antalya Sokakları

ya-pi

 

Benzer Yazılar