MANŞET SOKAK ÜNİVERSİTE

Akdeniz Üniversitesi’nde Cemaat operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke genelinde başlatılan Gülen Cemaati’ne yönelik operasyon kapsamında Akdeniz Üniversitesi Rektörlük binası ve tüm dekanlıklarda arama başlatıldı.

Antalya-  15 Temmuz darbe girişiminin ardından Gülen Cemaati’ne yönelik başlatılan operasyon kapsamında Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri erken saatlerde Akdeniz Üniversitesi Rektörlük binası ve dekanlıklarda eş zamanlı arama başlattı. Aramalara rektörlük binasından başlayan ekipler, ayrıca 19 fakültenin dekanlıkları ile anabilim dallarında da arama yapıyor. Üniversitenin 5 ana giriş kapısında önlem alan ekipler, kampüs dışındaki Çallı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda da arama başlattı. Sabah saatlerinde başlatılan operasyonda şu ana kadar 100’ü aşkın üniversite çalışanını gözaltına alındı.

14 SAĞLIK ÇALIŞANININ İŞİNE SON VERİLMİŞTİ

Soruşturma kapsamında dün AÜ Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından meslekten ihraç edilmişti. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur, derslerde “FETÖ/PDY propagandası yaptığı ve öğrencileri isyana teşvik ettiği” şikayeti üzerine 15 Nisan’da “terör örgütü üyesi olmak ve propagandasını yapmak” suçlamasıyla tutuklanmıştı. Ayrıca AÜ Hastanesi’nde görevli hemşire ve anestezi uzmanlarının da aralarında bulunduğu 14 sağlık çalışanının da dün işine son verilmişti.

Benzer Yazılar