SOKAK

Antalya’dan açlık grevindeki tutsaklara destek

Antalya Sokakları – Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri açlık grevini ölüm orucuna çeviren Grup Yorum müzik gurubu üyeleri, ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile ÇHD üyesi 8 avukat ve ölüm orucundaki Mustafa Koçak’ın eylemlerine dikkat çekmek için basın açıklaması düzenledi.

Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını okuyan ÇHD üyesi Ödül Hancı yaptığı açıklamada “234 gündür açlık grevinde, 34 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi İbrahim GÖKÇEK, 233 gündür açlık grevinde olan Helin BÖLEK, 230 gündür açlık grevinde olan Mustafa KOÇAK’ın sağlık durumu kritik aşamaya gelmiştir.” dedi.

SADECE İTİRAFÇI BEYANIYLA AĞIR CEZA

Açıklamanın devamında “Grup Yorum’un davası da, Türkiye hukuk tarihine yazılacak, dudak uçuklatan usulsüzlüklerle, ÇHD üyelerine 159 yıl ceza veren 37. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yürütülmektedir. Mahkemenin Başkanı ise, kamuoyu tarafından önce Selahattin DEMİRTAŞ ve Sırrı Süreyya ÖNDER ’e “acil” koduyla verdiği mahkûmiyet kararıyla tanınmıştır. ÇHD’li avukatlar da, hiçbir maddi delil olmadan, sadece itirafçı beyanlarıyla ağır cezalara mahkûm edilmişlerdir.” denildi.

TEK ADAM YÖNETİMİNİN GETİRDİĞİ YER BURASI

Yapılan açıklama “Tek adam yönetiminin, ülkemizi, sanatçılarımızı ve avukatlarımızı getirdiği yerdir burası. Bu politikalardan vazgeçilmez ise daha beterleri yaşanacaktır. Bu nedenle Grup yorum üyelerinin ve ÇHD’li avukatlarımızı taleplerinin hayat bulmasını talep ediyor ve açlık grevlerine ve ölüm oruçlarına dikkat çekiyoruz. Grup Yorum, yeniden halkın türkülerini söylesin, Avukatlar, yeniden emekçilerin-ezilenlerin davalarına baksın diyoruz!” şeklinde sonlandırıldı.

Benzer Yazılar