EMEK SOKAK

Antalya metal işçilerinin direnişini selamladı

Antalya – Bursa Renault işçilerinin üretimi durdurmasının ardından, dalga dalga yayılan metal işçileri direnişi bir hafta içinde yaklaşık 7 bin işçinin desteğini alırken, işçilerin direnişine destek amacıyla bir çok kentten eylemler ve açıklamalar geliyor. Metal işçilerinin direnişi ve mücadelesinin 7. gününde Antalya da direnişe destek eylemi gerçekleştirdi.

drns2Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla çeşitli partiler ve örgütler bugün saat 18.30’da Üç Kapılar’da toplanarak metal direnişine destek eylemi yapıldı. “Metal İşçileri Yalnız Değildir” sloganlarıyla Cumhuriyet Meydanı’na yürüyen kitle, Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.
DİSK Akdeniz Bölgesi Temsilcisi Cemal Aybar yaptığı ortak basın açıklamasında, ” Bundan tam bir hafta önce, 14 Mayıs gecesi Renault işçilerinin başlattığı direniş önce TOFAŞ’a, sonra da dalga dalga diğer fabrikalara yayılmıştır. Toplu satış sözleşmesine karşı işyerlerinde eyleme geçen işçilerin direnişi son yılların en büyük işçi isyanına dönüşmüştür. Kendi geleceklerini belirlemek için direnen metal işçileri, iş, ekmek, demokrasi ve onur mücadelesinde yalnız değildir ve çıktıkları bu yolda asla yalnız yürümeyeceklerdir” ifadelerine yer verdi.drns1

(da-da*)

Benzer Yazılar